CASA LUX Prima platformă de amenajări din România
(P) Vizitează laboratorul de arhitectură la BIFE-SIM 2014

(P) Vizitează laboratorul de arhitectură la BIFE-SIM 2014

| Maria Stanescu

Laboratorul de Arhitectura incepe toamna cu multa energie prin participarea la BIFE-SIM 2014 cu standul High Definition Design, care poate fi vizitat in zilele de 10-14 sept, orele 10:00 – 18:00 in Pavilion 6, Romexpo.

Standul High Definition Design aduce elemente de design proaspete, functionale, promitatoare, inovatoare, eco-friendly, puse in scena individual sau in colectii de catre:

Laboratorul de Arhitectura (amenajari, www.laboratorul.ro)

LINIA, The Furniture Company (noua divizie de mobilă a biroului de arhitectură, care va fi oficial lansată la BIFE-SIM, propune mobilier inedit in colecţiile eco-friendly ecoFORMSFAB Division şi KIDS. Voi reveni curand cu mai multe informatii despre acest proiect drag mie al Laboratorului.)

Parametrica (proiectul experiment interactiv Wavics 3.0, www.parametrica.ro)

Kaustik (banca Tenis, www.kaustik.ro)

Zest Collective (Masa X, www.zestcollective.com)

Createlier (masa Polyvision, www.createlier.ro).

In plus, Cristina Stroe, arhitect Laboratorul de Arhitectura, va fi unul dintre vorbitorii conferintei “Life in design”, care va avea loc in zilele 11-12 sept, orele 11:00-16:00. Tema discursului este “Design de zi cu zi”.

 

 

Foto: BIFE LINIA

Distribuie articolul pe: